SharePoint 2016 Configuration Wizard Failed

0 beğenilme 0 beğenilmeme
125 gösterim
11 Mayıs 2017 SharePoint kategorisinde misafir sordu

Kurulum aşamalarını başarıyla tamamladıktan sonra konfigurasyon sihirbazında son aşamaya gelindiğinde aşağıda ki hata ile karşılaşıyorum. 

Konfigurasyon işleminde verdiğim Kullanıcı active directory de tanımlı ve administrators grubuna dahil edilmiş bir kullanıcı olup SQL server management studio'yu Farklı bir kullanıcı ile açarak ulaşabilen ve veritabanı işlemlerini gerçekleştirebilen bir kullanıcıdır.

Konfigurasyon sihirbazı SharePoint_Config ve SharePoint_AdminContent veritabanlarını oluşturuyor ve bu veritabanlarına yetkili kullanıcı olarak sihirbaza belirttiğim kullanıcıyı tanımlıyor. fakat bundan sonraki aşamaya geçemiyor

Bu işlemi Administrator kullanıcısını sihirbaza belirterek yaptığımda da yine aynı sonuçla karşılaşıyorum

Teknik altyapı

SharePoint 2016

Server 2016 Datacenter edition

SQL Server 2016

İşlemler:

Sanal makina oluşturuldu

Server kuruldu

Active directory tanımlanım domain controller hazırlandı

SQL server kuruldu

SharePoint Prerequites kurulumları tanımlandı

Konfigurasyon işlemine geçildi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
11 Mayıs 2017 hasankoroglu (860 puan) cevapladı

SQL server management studio'yu Farklı bir kullanıcı ile açarak ulaşabilen ve veritabanı işlemlerini gerçekleştirebilen bir kullanıcıdır

Burada ne kastettiğinizi anlayamadım. SharePoint'in kurulu olduğu sunucuya login olduğunuz domain hesabı (mesela domain\administrator) ile SQL Server'ı kurmuş olmanız gerekmekteydi. SQL Sever kurarken admin hesabını sorduğu sırada Mevcut hesabı ekle diyerek SQL Server'a ilgili kullanıcıyı admin olarak eklemeniz gerekiyordu. Yine aynı kullanıcı ile SP kurulumunu yapıp konfigurasyan kısmında domain\hesap_adı şeklinde girmeniz gerekiyordu.

11 Mayıs 2017 misafir yorumladı
Kurulumu bahsettiğiniz şekilde yaptım hasan bey, burda kastettiğim SPAdmin kullanıcısının çalışır durumda olduğu, server 2016 'da programın üzerine gelip sağ tıklayarak run as different user ile konfigurasyonda tanımladığım SPAdmin kullanıcı ile giriş yaparak kullanabiliyorum.

SQL ve SP kurulumlarını administrator ile login olarak gerçekleştirdim. SP Konfigurasyonda da DOMAIN\SPAdmin kullanıcısını kullanarak işlem yaptım
11 Mayıs 2017 hasankoroglu (860 puan) yorumladı
SQL ve SP kurulumlarını Domain Admin ile yaptıysan konfigurasyonu da domain\administrator olarak tamamla. Ve hsap bilgisi sorduğu zaman yine bu hesabı kullanabilirsin. SPadmin hesabını senin anlattığın senaryoya göre kullanmana gerek yok.
11 Mayıs 2017 misafir yorumladı
domain\administrator ile yaptığımda da değişen bişey olmadı maalesef.

Çok ilginç bir durum server 2016 dan yada sql server 2016 dan kaynaklanıyor olabilir mi? birde server 2012 sql server 2014 ile deneyeceğim adım adım
11 Mayıs 2017 hasankoroglu (860 puan) yorumladı
Bu işlemleri yapmadan önce sql den oluşturulan db leri sildiniz değil mi?
11 Mayıs 2017 misafir yorumladı
konfigurasyonda hem evcut db yi kullanarak hem yeni db tanımlayarak oluşturdum, örneğin SharePoint_Config değilde SharePoint_Config2 şeklinde hemde tamamen silipte sihirbazı çalıştırdığımda da sonuç değişmedi.

Ciddi anlamda 4 günümü bununla uğraşarak geçirdim, denemediğim şey kalmadı :)
11 Mayıs 2017 hasankoroglu (860 puan) yorumladı
uls log u burada paylaşabilir misin?
11 Mayıs 2017 misafir yorumladı
Dosya içeriği biraz büyük olduğu için dosyayı indirebilirsiniz
http://www.dosyaupload.com/8VkT
11 Mayıs 2017 hasankoroglu (860 puan) yorumladı
Sizin kurduğunuz domain DOMAIN mi spfarm mı spserver mı? Bir de sqladmin hesabı gözüküyor. Kurduğunuz farm yapısındna bahseder misin?
11 Mayıs 2017 misafir yorumladı
Yok log dosyasında isimleri değiştirdim "DOMAIN" olması ondan. SP server kuruyorum, farm da yine aynı makinada. farm'ı DOMAIN/sqladmin kullanıcısı ile kuruyorum. Sorunuzu doğru cevaplamışımdır umarım
11 Mayıs 2017 misafir yorumladı
Hasan bey server 2012 SQL Server 2014 ile S20216 kurulumu yaptım aralarında ki tek fark server 2012 de prerequites installer tüm gereksinimleri kendisi yükleyerek işlemleri tamamladı ama server 2016'da manuel yapıyordum prerequites installer hepsini kuramıyordu. Acaba o aşamada mı bişey atlanıyor yada doğru yapılandırılamıyor olabilir mi?
Hoş geldiniz, SharePoint Soru Cevap Forum sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...