Workflow Manager

0 beğenilme 0 beğenilmeme
107 gösterim
10 Ekim 2017 SharePoint kategorisinde Sercan sordu

*Workflow Manager’ı SharePoint Uygulama Sunucusu üzerine kurmayın. Bu işlem için ayrı bir sunucu tahsis etmeniz gerekmektedir.*

Merhaba Hasan Bey. Yukarıdaki cümlede belirttiğiniz bu işlemin nedenini öğrenebilir miyim? Birde 2015 yılında yazmaya başladığınız kurulum yazılarındaki topoloji hala geçerli midir? Bize önerebileceğiniz güncel topoloji örnekleri varmıdır? 

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
10 Ekim 2017 hasankoroglu (860 puan) cevapladı
Merhaba Sercan Bey,

İlk olarak ilginiz için teşekkür ederim. Bunu deme sebebim, Bir sunucuya birden fazla rol atamanız önerilen bir yöntem değil. İleride Workflow Farmını genişletmek veya yedeklemek isterseniz porblemler yaşayabilirsiniz. İşin açıkçası yaşanabilecek sorunların meydana gelmemesi için ayrı bir sunucuya kurmakta fayda olacağını düşünüyorum. Ama aynı sunucu üzerine kurulmasında bir sorun bulunmamaktadır. Kurulumun yapılacağı şirket veya işyerindeki yoğunluğa göre tercih edilebilir. Detaylı bilgi için: https://technet.microsoft.com/en-us/library/jj658588.aspx?f=255&MSPPError=-2147217396 Topolojiler halen geçerli. SP2016 ile birlikte topolojide çok büyük değişiklikler meydana gelmemiştir.
26 Ocak 2018 Sercan yorumladı
Yorumunuz ve hızlı dönüşünüz için çok teşekkür ederim Hasan Bey. Şirketimizde yaklaşık 150 kullanıcılı bir yapı oluşturacağız. Ancak şirketimizin fileserverında bulunan bütün dökümanları ve manuel bütün formları  sharepoint e aktarmayı planladığımız  için bu topoloji konusunda baya kaygılıyız. Tabi BI çalışmalarına da gireceğiz bir sonraki aşamada. Topoloji konusunda önerilerinize açığız. SPS de bu konu hakkındaki konuşmalarınız bizi baya kaygılandırdı. Açıkçası işi en başından sağlama almaya çalışıyoruz :)
Hoş geldiniz, SharePoint Soru Cevap Forum sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...