SharePoint 2016 İş Akışı Oluşturma

0 beğenilme 0 beğenilmeme
281 gösterim
23 Ekim 2017 SharePoint kategorisinde misafir sordu
Merhaba ;

Sharepoint uygulaması ile projem ile ilgili araştırma sürecinde tanıştım ancak hiç bilgim olmadığı için aşamaları ile beni yönlendirmeniz mümkün mü? Mevcut bilgisayarda yüklü olan Sharepoint ile aşağıda sıraladığım işlemleri yapmam mümkün mü ? Ücretli olan SharePoint Online mı kullanmalıyım ?

*Ekli dosyayı atanacak yöneticilere mail yoluyla onaya sunmak için iş akışını nasıl oluşturabilirim?

*Bir sonraki gün hala onaylanmamış iş akışlarını görebilir miyim?

*Tüm bu onay süreçlerinin mail çıktılarını alabilir miym ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
23 Ekim 2017 hasankoroglu (860 puan) cevapladı

Merhabalar,

İşinizin mahiyetini bilmiyorum ama elimden geldiğince cevaplamaya çalıaşcağım.

İlk olarak bilgisayarınıza kurduğunuz SharePoint 2013 Foundation ise ücretsizdir. Diğer versiyonları ücretlidir.

İş akışı işlemleri için SP 2013 Foundation ı kullanamazsınız.

Eposta göndermek için Exchange gibi bir eposta sunucusuna ihtiyacın var. Lokal bilgisayarında bu konuyu çözemeyeceğini düşünüyorum. Sonuç olarak SharePoint sunucu sistemlerinde çalışan bir platform. SharePoint kurulumu da ayrı bir uzmanlık gerektireceğini de düşünürsek sizin için en matıklısı SP online kullanmanız.

SharePoint kendi çözümleri ile eposta yollama sırasında ek gönderemez. bu işlem için 3. parti çözümler kullanmanız gerekmektedir. SP Online üzerindeki iş akışı ile ilgili dosyaların bağlantılarını kullanıcılara gönderebilirsiniz. Kullanıcılar kendilerine ulaşan bağlantı aracılığı ile ilgili dosyaya erişebilirler.

SharePoint ile hazırlayacağınız iş akışlarının durumlarını kontrol edebilirsiniz. Onaylanmış ve onaylanmamış öğeleri ayrı ayrı görebilirsiniz.

İş Akışı geçmişi menüsünden iş akışının yaşam döngüsünü inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki görselde bir benzerini görebilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Burada bahsetmekten çekindiğiniz konuları eposta adresim üzerinden benimle paylaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Hoş geldiniz, SharePoint Soru Cevap Forum sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...